PZP na motorku

Ak si myslíte, že povinné zmluvné poistenie (PZP) sa týka iba motorového vozidla, potom ste na omyle. Všetky informácie, ktoré potrebujete vedieť o PZP na motocykle a o tom, ako čo najviac ušetriť, sa dozviete na nasledujúcich riadkoch.

poistenie motorových vozidiel

Na aké vozidlá sa vzťahuje povinnosť uzatvoriť PZP

Okrem motorových vozidiel sú v zákone vyšpecifikované špeciálne vozidlá, na ktoré musí mať majiteľ uzatvorené PZP. Je to povinnosť, čiže ak máte vo svojej držbe – ste majiteľom niektorého z nižšie uvedených vozidiel, ste povinný uzatvoriť naň poistenie.

Špecifické vozidlá, na ktoré musíte mať uzatvorené poistenie:


PZP na Babetu

PZP na Moped

PZP na Skúter

PZP Motorka

Vo všeobecnosti môžeme povedať, že ide o vozidlá, ktoré tvoria tzv. L skupinu. Keďže toto poistenie musíte mať uzatvorené a nie je možnosť vyhnúť sa mu, určite vás bude zaujímať, ako na ňom ušetriť. Dnešná doba je typická tým, že každý sa snaží ušetriť kde sa dá. V prvom rade by ste si mali porovnať ponuky jednotlivých poisťovní. Určite viete, že poisťovne sa priam predbiehajú v tom, aby ste poistenie uzatvorili u nich a preto vám poskytnú rôzne zľavy, či lákavé ponuky. Asi najjednoduchším spôsobom, ako si porovnať cenu v jednotlivých poisťovniach je použiť online kalkulačku. Na stránke jednoducho zadáte potrebné údaje a tá vám vygeneruje výšku poistného zo všetkých poisťovní. Na základe získaných čísel si už viete vybrať tú najlepšiu ponuku.

Kde uzatvoriť PZP?

PZP na motocykel môžete uzavrieť štandardným spôsobom ako pri motorovom vozidle. To znamená, že buď zájdete do poisťovne osobne, alebo si môžete založiť online poistenie. Ako sme už spomínali, na začiatok môžete využiť online kalkulačku. Ak sa rozhodnete uzatvoriť online poistenie, ušetríte si množstvo času a behania po poisťovniach. Okrem toho, určite nájdete tú najlepšiu ponuku, s ktorou budete spokojní. Na záver ešte dodáme, že pozornosť by ste mali zbystriť pri možnosti poistiť svoju motorku proti krádeži. Aj keď je to smutné, kriminalita v našich končinách stále stúpa a motorky sú obľúbeným predmetom krádeží.